#нотаЄнота

Сьогодні у нашому закладі в антифейкову інтелектуальну гру #нотаЄнота грали учні та учениці 9-А класу👫.

✅Мета гри – розвивати критичне мислення, показати, як працюють фейки та дезінформація на основі реальних кейсів, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

❓Чи всі знають, що російські окупанти «зарахували» викраденого в Херсоні єнота 🦝до захопленого університету у тимчасово окупованому Мелітополі та використовують безневинну тварину в інформаційній війні проти України?

❗️Тож перед учнями було нелегке завдання – врятувати єнота з пропагандистського полону.

✅Учасники гри навчалися відрізняти правду від фейків, розпізнавати маніпуляції, протидіяти дезінформації. Дізналися що таке «клікбейт» та «Новомова», під час розгадування ребусів повторили інформацію про фішинг та відкрили для себе нові поняття «вішинг» та «Вікіаліті». Під час раунду «Не вір очам своїм» аналізували візуальні фейки, відео, яке створене за допомогою штучного інтелекту, навчалися як розпізнавати Deepfake.

І… Єнота🦝 було врятовано! Всі учні отримали наліпки для своїх гаджетів на згадку про гру, дипломи 📜учасників – команди «Винахідники», «Smart Girls», «Спортіки» та переможця🏆 – команда «Джавелін». А ще були приємні емоції🙃🥳 від спілкування офлайн та роботи в командах!

📣Чутки ширяться і вже є запити від інших класів на проведення гри!

Щиро дякуємо🙏 авторці антифейкових ігор «НотаЄнота» Альоні Романюк – фактчекерка, головна редакторка проєктів “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, викладачка НН Інституту журналістики КНУ ім.Т.Шевченка, ведуча телепроєкту «Анатомія брехні».

Проєкт «НотаЄнота» переміг в акселераторі проєктів з протидії дезінформації Mediengeist, що імплементується у партнерстві Goethe-Institut в Україні з науково-популярним медіа Куншт. Проєкт Mediengeist є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни Росії проти України.