Педрада за темою: «Формування потреби здобувачів освіти в саморозвитку та у самовдосконаленні через впровадження інноваційних освітніх технологій»
Педрада за темою: «Формування потреби здобувачів освіти в саморозвитку та у самовдосконаленні через впровадження інноваційних освітніх технологій»
16.01.2021
Засідання педради розпочалося з теоретичного блоку, де слово було надано заступнику директору з навчально-виховної роботи Здор І.Ю. Під час свого виступу доповідач окреслила головні засади питання, що слухалося. Вона наголосила, що задача формувати потребу саморозвитку у здобувачів освіти є однією з найскладніших й найсучасніших вимог 21 сторіччя, коли людині потрібно вчитися впродовж всього життя. Для цього здобувач освіти повинен мати сильну мотивацію. Для цього здобувачам освіти доцільно пояснювати, для чого це потрібно, пов’язувати навчання із реаліями сучасного життя, не розривати життя та навчання, залучати до створення спільних цікавих проектів, дати їм свободу вибору предмету та теми. Грунтовними принципами при цьому мають бути:
самостійність
майстерність
цілеспрямованість
Практичний блок був розроблений у формі квесту. Оскільки за організацію педради відповідала кафедра іноземних мов, решта колективу бала поділена на команди. Метою кожною команди було відвідати певну станцію та шляхом виконання завдань отримати частину висловлювання, які в фіналі були озвучені та прокоментовані командами.
Станція «УСПІШНА», Биданцева М.Г
Під час відвідування станції вчителів було розподілено на дві групи, кожна з яких отримала завдання виконати відомий експеримент американського психолога Карла Дункана «Загадка свічки». Суть експеримента полягала у пошуку нестандартного рішення простої задачі – прикріпити свічку до вертикальної поверхні таким чином, щоб віск не попадав на цю поверхню, маючи лише саму свічку та кнопки. При цьому одна група була вмотивована за допомогою умовних стимулів, тобто мала зовнішню мотивацію, а інша – працювала заради цікавості, тобто мала внутрішню мотивацію.
За результатами проведеного серед вчителів експерименту, краще й швидше впоралися учасники, що мали внутрішню мотивацію, що повністю співпадає з результатами, отриманими Карлом Дунканом та багатьма психологами, соціологами та освітянами після нього. Отже, в учнів потрібно розвивати бажання вчитися самостійно, бо це має сенс, це є частиною чогось більшого, це потрібно та цікаво.
Станція «Медійна» , Савінова О.В., Ільченко І.Ю.
Головним завданням педагогів на цій станції було ознайомитися з умовами, направленими на формування мотивації до саморозвитку, а отже розкрити творчий потенціал здобувачів освіти.
Колег ознайомили з проектною діяльністю кафедри іноземних мов, а саме створення щомісячного англомовного інформаційного дайджеста в рамках загальношкільного медіа проекту. Було наголошено,що вищезазначений медіа продукт став результатом самостійної роботи та співпраці учнів, які подають ідеї, беруть участь в пошуку та написанні, його підготовці, обробці та створенні нового медіа продукту. Учні мають можливість спробувати себе у ролі репортерів, дизайнерів, редакторів та видавців. Гості ознайомилися з примірниками англомовного дайджесту, які активно використовуються на уроках англійської мови як додатковий інформаційний матеріал.
Під час практичної частини учасникам заходу було запропоновано випробувати себе в ролі редакторів періодичного видання і опрацювати розрізнені уривки текстів, поєднавши їх за різними темами та побудувавши в логічному порядку, зберігаючи зміст цілісної статті.
Підводячи підсумки роботи на станції, присутні дійшли висновку, що працюючи в медійній сфері учні самостійно отримують навички пошуку матеріалу, його аналізу та подальшого використання. Беручи участь в створенні дайджестів, учні отримують позитивний досвід, стаючи на шлях до самореалізації та успіху.
Станція «Креативна», Проскура Л.М.
Проскура Л.М. запропонувала своїм гостям інтерактивну вправу «Ланцюжковий малюнок». Метою цього ефективного завдання є розвивати креативність, спостережливість, уяву, взаємодію, а саме головне – комунікативні здібності. В результаті учасники збагачують свій словниковий запас та вмотивовані висловлювати свої думки та розвивати мовленнєві навички.
Для виконання завдання учасники сідають за стіл у формі кола. Кожен з них отримує аркуш паперу та кольорові олівці. Під музику вони зображують те, що асоціюють з цією мелодією. Через 20-30 секунд –пауза, і малюнок передається наступному учаснику за часовою стрілкою і так далі. З кожним уривком мелодії малюнок доповнюється іншими новими деталями, доки музика не закінчується і малюнок не повертається до того, хто його розпочав. Далі гості презентують зображене. Наприклад, уявляють себе на цьому малюнку та розповідають про свої враження та емоції, або малюнок- це поштова листівка другу з голосовим повідомленням.
Під час рефлексії запрошені, а саме вчителі інших предметів, навели приклади, як на своїх уроках застосувати цей вид діяльності. Також зазначили, що такі вправи роблять процес навчання цікавим та полегшує засвоєння навчального матеріалу.
Станція «МУЗИЧНА», Повар В.А.
Аудіювання є одним з найскладніших видів мовленнєвої діяльності.
Вчителю майже відразу зрозуміло, хто зі студентів слухає щось англійською поза межами класу. Такі студенти зазвичай швидше розуміють інструкції, використовують більше розмовних виразів, а їхня вимова більш наближена до вимови носіїв мови. На відміну від граматики, словникового запасу або навіть письмових навичок, навички аудіювання неможливо засвоїти або покращити миттєво. Це, швидше, справа постійних тренувань, які забезпечують поступовий прогрес. Не кажучи вже про те, що розвиток аудіювання потребує немало зусиль та ретельного підбору матеріалу. Аудіювання –це важко, але немає нічого неможливого.
Існує безліч різноманітних платформ та ресурсів, що можуть стати в пригоді тим, хто прагне постійно розвиватися та вдосконалюватися.То як же провести час приємно та з користю?
Гостям продемонстрували сайт LyricsTraining (https://lyricstraining.com), який дає можливість здобувачам освіти у будь-який зручний час тренувати та розвивати навички аудіювання. Це можна робити не лише вдома, а й у транспорті, на зупинці , у черзі за наявності гаджета з доступом до мережі Інтернет. Учасникам запропонували виконати завдання подібного роду, але на Classtime, де на вибір учасника було запропоновано виконати 2 завдання з треком Тіни Кароль та Океана Ельзи, де під час прослуховування потрібно заповнити пропуски. Педагоги із захватом уявили себе учнями та пройшли обране завдання, деякі навіть обидва.
Однією із станцій була «Релаксаційна», де учасники працювали з практичним психологом Здоровою В.В. Учасникам була запропонована релаксаційна вправа «Кава з психологом», яка надала можливість зануритись у свою особистість, зрозуміти свої бажання, потреби, а також і можливі проблеми. Профілактика емоційного виснаження є одним із ключових напрямків роботи практичного психолога з педагогами. Саморозвиток та самовдосконалення можливі тільки при повному психологічному благополуччі. Вдосконалення навичок самореабілітації дуже важливі в роботі сучасного вчителя. Задоволені обличчя учасників станції свідчили про новий особистісний досвід та успішну релаксацію.
Станція «Дискусійна», Романенко О.І., Чанишева О.Р.
Дискусія, або дебати – це ще один метод збільшення мотивації учнів у процесі навчання. Під час відвідування цієї станції вчителі переглянули відеоролик, який став початком дискусії. Педагогам було запропоновано обговорити тему «Учні здатні самореалізуватися та досягнути успіху без допомоги вчителів та дорослих». Для цього група поділилася на дві команди: одна команда стверджувала цю тему, а інша намагалася довести, що учні все ж таки потребують допомоги дорослих та вчителів. Кожна команда знайшла аргументи, які підтверджували їхню позицію. Потім команди навели приклади, що розвивали тему дискусії. Наприкінці учасникам дебатів було поставлено завдання сформулювати контраргументи для кожної сторони обговорення.
Ви маєте увійти, щоб оприлюднити коментар.