Міжнародний день рідної мови

Хоч Міжнародний день рідної мови відносно молоде свято (адже до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році), і в Україні воно також лише почало писати свою історію, та в НВК гімназія №11 (директор Рева Н.В.) стали традиційними заходи, присвячені цій даті. Старшокласники поспішають розповісти учням молодших класів про багатство й красу, цікавинки рідної мови після повідомлення про час і причину появи свята. 
Учора учні 11-Б класу ділилися знаннями із учнями як молодшої школи, так і середніх класів. А 10- класники здобували перемогу в турнірі, де виявили кмітливість, уміння працювати в команді та яскравий світогляд. Завдання, підготовлені Ревою О.В., нібито й не були найпростішими, проте гімназисти швидко перегортали сторінки заходу, оскільки вміють слухати й чути, вчитися, набираючись умінь і досвіду.
Школярам 6-х класів сподобались веселі різноманітні конкурси інтелектуальної гри «Це моя Україна!», підготовленої Бігун Н.В., адже учитель врахувала вік дітлахів; тому про Україну, рідну мову говорили цікаво, жваво, команди встигли й усну народну творчість пригадати, і виявити вміння шикуватися за алфавітом. Дуже тішились члени команд за своїх капітанів: складним запитанням не залишили жодного шансу.
Показовий урок української мови в 9-Б класі за темою «Розділові знаки в складному безсполучниковому реченні» відобразив успішність учнів, любов до рідного слова. Побудовано урок на матеріалі промови І.Малковича під час церемонії вручення Шевченківської премії в березні 2017р. 
Упродовж дня школярі мали змогу почути першу радіопередачу, створену учнями 11-Б класу. 
Тож сподіваємось, що день 21 лютого запам’ятався багатьом: хтось відкрив для себе чарівний світ української мови, для когось була можливість виявити свої здібності в інтелектуальних змаганнях, а хтось остаточно вирішив висловлювати думки тільки рідним словом, тому що воно ж так гріє душу. «Ну що б, здавалося, слова… слова та голос – більш нічого. А серце б’ється, ожива, як їх почує» (Т.Г.Шевченко).