Міжнародний день Рідної мови

21 лютого у всьому світі визнано Міжнародним днем рідної мови. Цю дату визначено ще в жовтні 1999 року. Світова громадськість  розуміє важливу роль мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства. Сьогодні кожен українець усвідомлює: мова – кордон  нації.

Учні НВК гімназія №11 узяли участь  у міському конкурсі мотиваційних листів «Чому я розмовляю українською мовою?» Діти наголосили, що рідна мова – це не тільки засіб спілкування, це генетичний код, що беруть у спадок покоління. Гамазинська Олена, учениця 7-Б класу,  вважає, що любов виховують батьки: «Чому я розмовляю українською мовою? Гадаю, усе починається з родини, бо саме батьки з дитинства прищеплювали мені любов до всього рідного: пісень, казок, цікавих історій про рідний край. Знайомлячи мене з цим світом, розповідали про все українською мовою». Валерія Брошеван, учениця 8-Б класу, припускає, що говорити рідною мовою – так природно, як і дихати, посміхатися, оскільки так повинно бути: «Я люблю говорити українською мовою, бо щоразу помічаю різницю сприйняття. І справді, наймилозвучніше та найдоброзичливіше сприймається саме рідна мова. Це на генетичному рівні закладено? Мабуть». Цієї ж думки дотримується й десятикласниця Попельнюк Євгенія, яка пише: «Я розмовляю українською. Чому? Складно пояснити, позаяк сприймаю як належне, як ранішнє сонце, як обійми мами».

  Корольова Поліна поділилась, що «близьке оточення та родина спілкуються в повсякденному житті саме українською», дівчина вважає правильним наслідувати цей приклад. «Ми шануємо українські свята та дотримуємося традицій. Я пишаюся тим, що народилась саме на українській землі, і тим, що я українка».

Інші старшокласниці також пояснили власний вибір, спираючись на факти з історії. Як пише Куценко Аліна: «Мій вибір зумовлений багатьма думками й міркуваннями. Якщо згадати історію, можна пересвідчитись, що право говорити вільно українці мали не завжди.  Було багато заборон, цензури, відповідали на те протестами. Люди жертвували життям за право лише говорити, лише рідною мовою. Будь-якій цивілізованій людині це може здатися дивним: у своїй країні людина не може говорити своєю ж рідною мовою! А так було».

Діти звертаються до всіх усвідомити значення рідної мови, спілкуватися саме зараз українською, як це зробило вже багато справжніх українців. Прислухайтесь до поради Цимбал Анастасії, яка закликає: «Не соромтеся, а підтверджуйте, що ми українці. Адже українська- це рідне!»