Як і кожного року, в цей день у гімназії відчувалося неабияке пожвавлення. Аякже! Це ж один з найкращих днів навчального року – День науки! І саме цього дня у навчальному закладі проходить велика кількість різноманітних науково-пізнавальних та пізнавально-розважальних заходів, які охоплюють усі вікові категорії учнів від найменшеньких до найстарших.
А ще цього дня з нетерпінням чекають ті наші учні-науковці, хто брав активну участь і перемагав у міських, обласних та Всеукраїнських олімпіадах, успішно захистив свої роботи в Малій академії наук, на різноманітних наукових форумах.
3 травня грамоти, дипломи, сертифікати отримали учні, що брали участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус» та Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», у ІІІ та IV Всеукраїнських наукових шкільних конференціях «Крок у науку».
Розпочався День науки в гімназії з «Наукового вернісажу», який проводився для дітей молодшої школи. В холі другого поверху було влаштовано виставку власноруч зроблених стінних газет, в яких учні розкривали важливе значення науки в житті дітей. В актовій залі було не протовпитися: учні других класів та їх справжній друг – шкільний бібліотекар Рижко Лоліта Іванівна – активно проходили етапи вікторини «Літературними стежками». Діти захоплено відгадували загадки, створювали анаграми, пригадували прислів’я, відповідали на питання. Учні 3-А класу змагалися, хто проявить найглибший інтелект під час «Ерудит-шоу».
А як цікаво проходила демонстрація дослідів, що спираються на підґрунтя знань з біології, хімії та фізики! Вони проводилися учнями 5-х класів разом з Клевцем Андрієм Миколайовичем в межах «Шкільного експериментаніуму».
Не обійшли в цей день увагою і сучасні комп’ютерні науки. Учні молодшої школи взяли участь у комп’ютерній вікторині “Busy as a beaver”, а учні старшої школи відвідали урок-подорож до Всесвітньої Академії Cisco. В цьому їм допомагали Десятерик Ольга Леонідівна та Олійник Наталія Валеріївна.
Дуже вдячна гімназійна родина співробітникам Центральної бібліотеки для дітей міста за цікаво проведений захід! Тож сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з Табаковою І.М., Писаревською Т.М., Ревко Л.А, Дорофеєвою Т.В. Адже завдяки їм діти пригадали літературних героїв Карлсона і Мюнхгаузена («літературний баттл»), створили портрет-колаж «Ці знайомі європейці», розширили свої знання про роль європейців в історії нашого міста (краєзнавча розвідка «Народи Європи в історії мого міста»). Не забули і про європейських королів та королев українського походження (інфомікс «Королі і королеви європейських престолів – українці»).
Дуже важливим є ознайомлення дітей з положеннями і принципами, методами дослідження сучасної науки. Тому під час дайджесту «Наука: мовознавство», що проводився Трусовою Любов’ю Богданівною, учні мали унікальну можливість ознайомитися з сучасним станом науки філологічного спрямування.
Дуже незвичним і корисним було спілкування дітей зі справжнім науковцем, випускником гімназії Ковальчуком Андрієм, що відбулося завдяки Гавриліній Вікторії Вікторівні. Талановитий хлопець закінчив аспірантуру в університеті Гронінгену в Нідерландах. Андрій поділився з гімназистами досвідом навчання в Україні та Європі, познайомив з ідеєю наукової роботи в області молекулярної електроніки. Основний меседж колишнього гімназиста дітям був: мріяти, вірити в себе та досягати успіхів!
Окрім науки з академічних предметів, діти взяли участь в експериментальному напрямку роботи гімназії. Протягом Дня науки працювала медіа-панель: учні брали участь у шкільному конкурсі карикатур «Je suis Charlie», присвяченому Всесвітньому дню свободи преси, який співпав з Днем науки в гімназії. Десятикласники ж разом з Биданцевою Мариною Григорівною провели складний незвичний захід – англомовний медіа-хакатон з використанням скрайбінг-презентацій «Інтернет як глобальне явище: за і проти».
Під час проведення екодайджесту «Червона книга України. Флора і фауна» учні жваво реагували на фото видів унікальних рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України. Цей захід було підготовлено і проведено Клевцем А.М. та Кулешовим Н.
Щире зацікавлення та непідробний інтерес в учнів та вчителів викликала презентація наукових робіт переможців та учасників ІІ етапу захисту науково-дослідницьких робіт МАН.
Проведення Дня науки не обмежилося лише стінами гімназії: учні 8-10 класів в цей день відвідали виїзне засідання шкільного товариства «Інтелект» на базі Екоцентру.
Без перебільшення можна зазначити, що День науки в гімназії запам’ятається всім учасникам навчального процесу!