Група продовженого дня стає однією з провідних форм організації життєдіяльності молодших школярів. Допомогти дитині сформувати та реалізувати свій пізнавальний і творчий потенціал, соціально адаптуватися, навчитися плідно використовувати свій вільний час – є одним із головних завдань школи, що розв’язується за допомогою ГПД. Відповідно до річного плану роботи департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради, на базі КЗ «Навчально-виховний комплекс «Гімназія №11 – спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня-дошкільний заклад «Еврика» пройшов семінар-практикум вихователів ГПД за темою «Ефективні форми виховання та організації дозвілля молодших школярів в умовах ГПД».
Семінар відкрила методист методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Коваленко Т.О., яка звернула увагу, що відповідно до загальної мети освіти, місією початкової школи за Концепцією Нової української школи є різнобічний розвиток особистості дитини ,формування в неї загальнокультурних і морально-етичних цінностей, ключових компетентностей, необхідних життєвих і соціальних навичок.
Презентувала заклад директор Рева Н.В., яка наголосила, що кожен освітній заклад для відкриття нових перспектив власного розвитку може вибудувати індивідуальну траєкторію спираючись як на інтереси колективу, так і на можливості. Гімназія №11 з кожним роком нарощує оберти власного розвитку шукаючи все нові форми та можливості співпраці. Вимоги Нової української школи співпадають з девізом навчального закладу “І на межі тисячоліть, і в майбутньому знання є і будуть найціннішим скарбом”, і справжній педагог повинен працювати на майбутнє.
В теоретичній частині семінару заступник директора з НВР Василенко І.В. акцентувала увагу присутніх на особливості організації діяльності груп продовженого дня, ознайомила ефективними формами виховання та дозвілля, інноваційними підходами до роботи в групі продовженого дня.
У практичній частині семінару учасники мали змогу відвідати клубну годину
«Традиції святкування дня Святого Валентина», яку підготували вихователі Слайковська Т.Б. та Стасовська Т.Я. Гості поринули у історичне минуле, подорожували по країнам світу разом з вихованцями, прикрашали чарівні валентинки. Цікаво та творчо пройшов майстер-клас «Обрядова лялька Масляна», який провела Євдошенко С.В. Присутні були ознайомлені з традиціями виникнення та створення ляльки Масляної. Результатом плідної співпраці стала лялька-мотанка.
Весело та завзято пройшла спортивна година «Забавлянки чарівниці зими», підготовлена Острижнюком П.І.
Вихователь – творець гармонійно поєднує ремесло і творчість: нестандартність роботи, артистизм, талант у спілкуванні з дітьми. Одною з форм роботи психолога з вихователями є студійна робота. Практичний психолог Здорова В.В. для учасників семінару провела тренінг «Психокорекційні вправи як засіб гармонізації внутрішнього світу педагога». Тренінгова робота надала можливості отримати не тільки психологічну інформацію, але допомогу в профілактиці емоційного виснаження.
Змістовним та повчальним став для учасників семінару методичний квест, на якому перевірили знання закону Про освіту, основних вимог до роботи групи подовженого дня та комунікації вихователів гпд. Яскравою крапкою став проведений виховний захід «Свято Масляної», де вихованці продемонстрували свої таланти та творчі здібності.
Вихователі отримали рекомендації, щодо пошуку ефективних форм та методик виховання молодших школярів. Цей семінар став не тільки плідною співпрацею вихователів ГПД міста, а й джерелом позитивного настрою!
Вихователі дали високу оцінку підготовці та проведенні міського семінару, подякували за змістовну, ефективну, методично насичену зустріч. Девізом семінару практиму стали слова Л.Гриневич
«Ми повинні навчити наших дітей використовувати наші