Наші звички, які роблять дітей нещасними!

В очах дітей батьки – вищі істоти. Це покладає на них велику відповідальність, адже їх завдання – виховати дітей добрими, ввічливими та всебічно розвиненими. Важливу роль у цьому відіграє атмосфера в сім’ї: вона визначає якість взаємин між усіма її членами.

Сім’я – це світ взаємин, правил і традицій, які люди встановлюють для того, щоб ужитися разом. Навмисно чи несвідомо, багато батьків припускаються помилок у вихованні дітей. Але з часом ці помилки переростають у негативні звички. Вони призводять до того, що діти стають слабкими й неуспішними в житті.

Необережні слова й дії батьків можуть завдавати шкоди дітям. Але донести цю думку до самих батьків дуже складно: часто вони не помічають очевидних фактів і відмовляються визнавати свої помилки.

Батьківська самовпевненість і надмірна принциповість недоречні, коли йдеться про виховання дитини. Вони заважають дитині стати щасливою й успішною. Тому, щоб дозволити дітям максимально розкрити свій потенціал, будьте особливо уважні до наступних звичок.

1. Батьки завжди готові прийти на допомогу

Сьогодні багато батьків надмірно опікають своїх дітей. У результаті діти не можуть розвинути всі необхідні життєві навички, тому що батьки завжди знаходяться поруч. Вони готові йти на все заради безпеки дитини. Ви повинні зрозуміти, що рано чи пізно дитині доведеться самостійно боротися з суворими реаліями життя. Маленькі життєві труднощі – прекрасний шанс отримати в цьому досвід і навчитися взаємодіяти з навколишнім світом.

Не кидайтеся в крайнощі, намагайтеся мислити раціонально. Відмова від надмірної опіки не означає, що тепер ви ніколи не повинні допомагати дитині. Батькам потрібно піклуватися про дітей, але потрібно робити це правильно. Дозвольте дитині самій упоратися з ситуацією. Ваше завдання – спостерігати й давати корисні поради за потреби. Дайте дитині можливість набути сили та впевненості в собі.

2. Батьки оберігають дитину від найменших ризиків

Сучасний світ надзвичайно небезпечний і прекрасний водночас. Ми постійно зіштовхуємося з поганими людьми, іноді змушені терпіти їх ризиковані дії. Повністю уникнути ризиків практично неможливо, тому що життя – це боротьба. Навіть ті, хто всіма силами намагається уникнути ризиків, ризикують випробувати страхи та фобії.

Виправданий ризик дає дитині досвід і робить її стресостійкою. Психологи стверджують, що для дітей дуже важливо йти на невеликий ризик і виходити за межі своєї зони комфорту поступово – їхня психіка поки ще занадто вразлива для емоційних перевантажень.

Мало кому подобаються розбещені дівчата й невпевнені в собі хлопці. Вони найчастіше живуть обмеженим життям і не можуть досягти бажаних результатів. Не дозволяйте вашим звичкам ускладнювати життя ваших дітей.

3. Батьки матеріально винагороджують дитину

На жаль, матеріальна мотивація сьогодні є найефективнішою. Багато батьків не можуть утриматися від спокуси купити своїм дітям усе, що вони хочуть, щоб мотивувати їх краще вчитися або бути більш активними. Якщо дитина почне асоціювати успішність у школі й гарну поведінку з матеріальною винагородою, вам доведеться купувати їй щось кожного разу, коли ви захочете, щоб вона діяла відповідним чином. В іншому випадку дитина втратить мотивацію й бажання досягти успіху в чому-небудь. Щоб не потрапити в таку пастку, батьки повинні постаратися знайти інші способи заохочення дитини. Поясніть їй, що її успіх залежить від її дій і думок. Хваліть її й переконуйте, що кожна добра справа робить її сильнішою. Сім’ї, у яких матеріальна винагорода стала невід’ємною частиною щасливих стосунків, приречені на невдачу. Любов та інші почуття в таких сім’ях не сильні, тому що діти думають тільки про матеріальну вигоду.

4. Батьки забороняють дитині жити вільно

Багато батьків думають, що тільки вони знають, що потрібно їхнім дітям. Вони не зважають на точку зору дитини, не вірять у її можливості. Такий підхід призводить до того, що дитина швидко розчаровується й починає діяти на власний розсуд. Нікому не подобається, коли до нього ставляться з неповагою.

Діти виростають дуже швидко. Вони починають утілювати в життя те, що їм забороняли батьки, адже заборонений плід завжди солодкий. Усе, що ви можете зробити в такому випадку – домовитися, тому що конфлікт між батьками й дітьми – це небезпечно. Бажання батьків нав’язати свою думку дитині може негативно вплинути на її самооцінку.

5. Батьки не діляться з дитиною своїм життєвим досвідом

Незабаром вашим дітям доведеться вступити в доросле життя. Воно не тільки несе в собі безмежні задоволення й можливості. Дитині потрібно також знайти своє покликання, взяти на себе нові обов’язки та приймати важливі життєві рішення. Завдання батьків – підготувати дитину до можливих труднощів на шляху до успіху. Поясніть їй, що тільки сила волі й велике бажання допоможуть їй упоратися з труднощами й рухатися далі, незважаючи ні на що. Ви повинні стати позитивним прикладом для своєї дитини, тому що ви знаєте її сильні та слабкі сторони. Ваш життєвий досвід і помилки допоможуть дитині стати мудрою й успішною в житті.

Звички батьків можуть негативно позначатися на житті дитини. Вам потрібно проявляти працьовитість, мудрість і розважливість. Також важливо усвідомлювати свої слова та звички, тому що дитина буде наслідувати ваш приклад.

Майбутнє вашої дитини багато в чому залежить від вашого виховання!!!

Джерело – Розвиток дитини

Залишити відповідь