13 грудня учні 10-х класів НВК гімназія № 11 зібралися в актовій залі для того, аби отримати практичні знання зі ще однієї вагомої та дуже цікавої теми сучасної медіаосвіти – “Фотографія”.
Заняття почалося з пошуку відповідей на відкриті питання: «Що є для людини фотографія? Для чого взагалі вона існує? І чи є фотографом звичайна людина, яка тримає в руках фотоапарат?» Впродовж дискусії учні міркували, чи має фотографія просто “затримувати момент”, “відбивати реальність”, чи все ж таки автор може подавати своє бачення, відтворювати образи і події зі свого куту зору. Думки розійшлися, частина учасників вважала, що фотограф має правдиво висвітлювати життя, при цьому інші учні наголошували на свободі автора фотографій розкривати світ таким, яким він його бачить.
Аналітична частина заходу містила коротку вікторину щодо історії фотографії, її видів та жанрів. Діти працювали в командах, за кожну правильну відповідь отримували бали. Аналізуючи приклади, старшокласники вчилися визначати характерні риси виду і жанру фото.
Окрема частина практичної роботи стосувалася обговорення фотоманіпуляцій як явища сучасної дійсності. В процесі дискусії, діти дійшли висновку про те, що уявляють собою фотоманіпуляції і якими вони бувають. Учасники роботи зійшлися на думці, що коли фотоманіпуляції є засобом для створення витвору мистецтва, коли вони висловлюють задум автора, вони застосовуються для високої мети представити думку художника про світ. Працюючи з прикладами, діти міркували над змістом таких фотографій, намагалися дібрати їм назви.
В той самий час було визначено, що коли змінені фото з’являються у світі медіа – це факт, який має бути усунено з існуючих засобів інформації. Переглядаючи фотопідробки, пов’язані з життям відомих історичних постатей, які з’являлися у тогочасних ЗМІ, діти мали можливість побачити, як це відбувалося, наочно ознайомитися з сучасними фотопідробками і з тими наслідками, яки вони викликали. Старшокласники самостійно намагалися проаналізувати фотографії та знайти можливі факти фотоманіпуляцій у ЗМІ.
Наприкінці практичної роботи медіапедагог М.Г.Биданцева ознайомила дітей з основними правилами безпечного викладення фотографій в Інтернеті, наголосила на етичних засадах діяльності щодо оприлюднення фото в мережі.
Окрім навчального та аналітичного видів діяльності практична робота містила і творчий компонент. Так, на розсуд учнівської громади було представлено авторські роботи учнів на тему: «Жанр фотографії – портрет. Емоції». При цьому діти мали можливість отримати досвід щодо відчуття себе в ролі і художника, і моделі.
Компетентне медіажурі у складі Т.В. Черкасової, Л.І. Рижко, А.А. Сафонової підбило підсумки проведеної роботи, подякувало учням за плідну та цікаву працю.