Мистецтво малюнків, що ожили

14 грудня учні 8-а та 8-б класів зібралися для проведення практичної роботи за дуже цікавою темою медіаграмотності «Анімаційне кіно». «Мистецтво малюнків, що ожили» зацікавило дітей, викликало жваву реакцію і щирий відклик.

На початку заходу діти розмовляли про те, що таке анімаційне кіно і які є види анімації. Аналізуючи мультфільми, діти вчилися визначати, як їх створювали, які технології використовували. Розмову про кіномистецтво продовжила дискусія про найвідоміші мультфільми та видатних режисерів – мультиплікаторів в історії кіно – В.Котьоночкіна та Волта Діснея. Учні визначали, завдяки чому вони стали відомими, змагалися в обізнаності щодо персонажів та цитат з класики мультиплікації.

Невелика інформаційно – аналітична частина змінилася творчо – аналітичною. Попередньо обидва класи було розподілено на творчі групи. Кожна група мала представити обраний за бажанням мультфільм на розсуд учнівської громади та медіажурі,  вміти відповідати на питання. До складу кожної групи увійшли:

 – режисер (мав знати рік та історію створення мультфільму, володіти загальною інформацією про роботу, знати зміст);

– актори (мали представити персонажі, вміти їх охарактеризувати та пояснити їхню функцію);

– гример та костюмер (відповідали за вбрання та грим акторів);

– технічний директор (мав уміти відповісти, за допомогою яких технологій було створено мультфільм);

– художники (їхня задача полягала у створенні постеру до обраного мульфільму) тощо.

Недивлячись на те, що діти обирали анімаційний твір за бажанням, всі роботи були  різними, не повторювались. Було представлено мультфільми як сучасні, так і класичні, створені як зарубіжними, так і радянськими режисерами. Обрані мультфільми мали і новітні сюжети (наприклад, «Смішарики», «Троллі», «Гравіті Фолз», «Король Лев»), і ті, що базувалися на творах класичної літератури («Малюк і Карлсон» Астрід Ліндгрен, «Алиса в стране чудес» Льюіса Керолла).

Кожен вид роботи оцінювало медіажурі у складі: Т.В.Черкасової, С.В.Явдошенко, А.А.Сафонової. За кожен вид діяльності творча група отримувала бали за 12-бальною системою. Крім того, члени творчих груп приносили своїй команді бали за правильні відповіді на питання під час вступної частини. Наприкінці всі бали, отримані кожною командою, підсумовувалися.    

Виступ на практичній частині роботи вимагав від дітей тривалої підготовки, під час якої в них формувалися навички пошуку інформації (оскільки треба було знайти відомості про мультфільм), аналітичної, критичної роботи з нею (діти мали визначити героїв, їхні характеристики, головні риси) і навички синтезу, творчого розкриття персонажів та змісту (оскільки діти мали цих героїв відтворити й створити плакат за змістом). Крім того, восьмикласники вчилися працювати в команді, де кожний мав свої обов’язки й водночас працював на загальний результат. Учні мали можливість отримати досвід спілкування з великою аудиторією, дискутувати, відповідаючи на питання однокласників під час обговорення представленої роботи учнівською громадою.

Звичайно, кожний виступ був неповторний. Одним учням більше вдалося впоратися з інформаційною частиною завдання, іншим – з творчою. Дуже цікавим є той факт, що деякі учні навіть намагалися розкрити зв’язок змісту своїх мультфільмів з культурою, легендами та віруваннями відтвореної у мультфільмі країни (наприклад, «Король Лев»). Інші діти акцентували свою увагу на власному створенні образів персонажів мультфільмів, художньому відтворенні власних думок в постерах.

Перші місця посіли дві творчі групи. Перша група не тільки надала інформацію про свій твір, а й продемонструвала акторську майстерність своїх учасників. Так, діти відтворили епізод з мультфільму «Малюк і Карлсон», самі створили реквізит до свого виступу. Друга група – творчий дует з 8-б класу у складі Ніни Смик та Даші Козак – обрала зовсім нову та незвичну форму представлення свого мультфільму. Дівчатка самі виконували функції всіх членів творчої групи. Представляючи персонажів, вони водночас грали ролі журналіста та режисера, що відповідаючи на питання, надавав інформацію про твір. В цей самий час на екрані проектора було представлено епізод з мультфільму та головних героїв, характеристики яким давала дівчинка – режисер. Доповнювали оригінальні дитячі виступи величезні яскраві плакати, на яких були відтворені персонажі і навіть цитати.

В результаті були дуже задоволені та вражені і діти, і медіапедагоги, які підбили підсумки і віддячили командам – переможцям солодкими призами.

А діти були в захопленні! Вони із задоволенням розповідали про улюблені мультфільми і, за словами учасника творчої групи Максима Паніна, якби могли, зтерли б свою пам’ять, щоб переглянути свої мультфільми знову.

Залишити відповідь