НВК гімназія № 11: нове медіасередовище!

21 листопада в холі НВК гімназія №11 можна було побачити дуже незвичну на перший погляд картину: діти, вчителі, заняття – йде звичайний освітній процес, і водночас тут же – відомі в місті журналісти, фотокореспонденти, навіть заслужені письменники та члени спілки письменників України. Справа в тому, що в навчальному закладі відбувся тренінг в рамках проекту “Свобода слова та захист прав журналістів”. Організатором й ініціатором проведення тренінгу виступив “Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації “Відкриті двері” за підтримки “Фонду розвитку ЗМІ” посольства США в Україні та за сприяння Кам’янської організації НСЖУ в особі Бройтмана Л.Г. –  секретаря даної організації та журналіста обласного радіо.

Під час тренінгу «медійники», письменники, вчителі й учні працювали разом у форматі “круглого столу”. На рівних правах розмовляли люди різні за фахом, за віком, за досвідом. І кожному було цікаво: діти вперше спілкувалися з представниками світу медіа, вчителі мали можливість набути такого цінного практичного досвіду, як викладення медіаматеріалу, а  гості-тренери змогли озвучити та обговорити актуальні на сьогодні проблеми світу медіа.

І, звичайно, особлива подяка всім тим, хто зміг підготувати такий матеріал, який був цікавим і корисним учасникам тренінгу: Джолосу Олегу, доценту Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, та Мойсаку Сергію, доценту кафедри державно-правових дисциплін НФ НУ “ОЮА”. Напевне, знаковим є той факт, що тренери – науковці є представниками вищої школи. Отже, під час тренінгу зійшлися наука і практика, досвід і діти. І все це на правах демократії, на правах рівності і взаємоповаги.

До речі, співзвучною загальній концепції тренінгу стала і фотовиставка члена Спілки журналістів України, міського фотокореспондента Болотіна М.О. На розсуд широкого загалу в школі представлені роботи митця високого рівня, що дає дітям безцінний досвід: наочно побачити медіа продукт високого класу.

Діти та вчителі дуже вдячні всім організаторам.  Залишається висловити щире сподівання, що започатковані заходи стануть доброю традицією, і в учнівської громади й надалі буде можливість не лише здобувати медіаосвіту , а й відчути себе частиною чарівного світу медіа.

Залишити відповідь