День української писемності та мови – державне свято, яке встановлене було 9 листопада 1997 і щороку відзначається в Україні в цей день.
Традиційно 9 листопада проводиться радіодиктант національної єдності, що звучить на Першому каналі Українського радіо о 12:00. Текст читає доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко. Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”. Стати учасником радіодиктанту надзвичайно просто. Окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
А в кого не було можливості написати диктант, приєднались до гімназійної спільноти: це чудова можливість перевірити свої знання за допомогою тестування. Сьогодні всі: і вчителі, і учні, і батьки – перевірили себе. І як приємно усвідомлювати, що рідну мову ми знаємо добре, бо тішать результати проведеного тестування. І дорослі, і діти усвідомлюють, що в мові зберігається дух народу, близький і зрозумілий нам.
Учні 7-х класів підготували інформацію (за допомогою учителів української мови та літератури Бігун Н.В. та Реви О.В.) й сьогодні поділилися нею з молодшими школярами. Розповіли, що за православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дітлахи, до яких завітали семикласники, дізналися, що дослідники вважають початком писемної української мови саме роботу преподобного Нестора-літописця.
А у фойє бажаючі могли поділитися власними переконаннями, чому обирають рідну мову. Після нетривалих обговорень учасники наповнювали стенд безліччю висловів, адже нашим дітям є що сказати в День української писемності.